Przygoda rozpoczęła się 15 października, w czasie powrotu z BWI, kiedy to powstał pierwszy zarys formularza zgłoszeniowego Konferencji. W ciągu kolejnych dwóch dni został starannie dopracowany, a następnie wysłany do organizatorów konkursu ;).

4 listopada 2017 ogłoszono listę 30 finalistów, wśród których znalazła się VII Konferencja Euroinżynier. Od tego dnia zaczęła się żmudna praca nad wystąpieniem, które mieliśmy wygłosić 18 listopada w Warszawie. Liczne burze mózgów, okupowanie sali 120 w Instytucie L-1 do późnych godzin, a nawet nieprzespane noce doprowadziły do powstania prezentacji multimedialnej oraz jej opracowania tekstowego. Co było największym problemem na tym etapie? Fakt, że całe przedstawienie miało być zrozumiałe i czytelne dla ludzi spoza branży, co okazało się nie lada wyzwaniem – bo czy każdy człowiek zrozumie czym są naprężenia, rysy czy odkształcenia? Regulaminowe ograniczenie wystąpienia do 500 sekund nie ułatwiało zadania…

Czas mijał nieubłaganie, ale udało nam się wyjechać do Warszawy w piątek 17 listopada. Na miejscu, przy ostatecznym doszlifowywaniu wystąpienia okazało się, że nie mieścimy się w czasie, ale ostatecznie po niewielkich cięciach udało się, wszystko było dopracowane i gotowe, choć snu nie pozostało nam już zbyt wiele.

Nadszedł dzień prezentacji, był stres, ostatnie przygotowania, obserwacja konkurencji, aż w końcu przedstawienie EUROINŻYNIERA. Po efektownym wejściu (jak na plac budowy 😊) przedstawiliśmy Konferencję. Później wszystko było już w rękach Jury.  Zadanie wyboru laureatów było niezwykle trudne. Konkurujące z nami Koła Naukowe zorganizowały i przedstawiły interesujące i zakrojone na dużą skalę konferencje, a nawet międzynarodowe kongresy z bardzo zróżnicowanych dziedzin nauk humanistycznych i ścisłych.

W niedzielę udaliśmy się na ogłoszenie zwycięzców na Zamek Królewski. Czy ktoś z nas spodziewał się wygranej? Zapewne w głębi duszy tak, ale wiedzieliśmy, że konkurencja była bardzo duża. Ostatecznie udało się i I miejsce jest nasze!!!

Kierujemy gorące podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji VII Ogólnopolskiej Konferencji EUROINŻYNIER, a szczególnie dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu. To osiągnięcie stało się możliwe dzięki Wam i dzięki naszej wspólnej ciężkiej pracy, nie tylko przez te ostatnie dni, ale w ciągu całego roku przed konferencją.

Serdecznie dziękujemy i oby tak dalej!

Odpowiedz