Początek działalności Studenckiego Koła Naukowego, zajmującego się na Politechnice Krakowskiej konstrukcjami żelbetowymi, datuje się na lata 60-te XX wieku. Od tego czasu koło, zrzeszając najaktywniejszych studentów, skupia się na szerokim spektrum tematyki związanej z żelbetem. W obszarze naszych zainteresowań leży zarówno analiza, projektowanie jak i wykonawstwo konstrukcji.

conkret_logoCzym się zajmujemy?

  • Organizujemy szkolenia z zakresu obsługi specjalistycznego oprogramowania oraz metod analizy konstrukcji.
  • Skupiając uwagę studentów na poprawnym wykonawstwie konstrukcji żelbetowych odwiedzamy ciekawe budowy.

W ramach naszych wycieczek zawodowych udało nam się obejrzeć: Stadion Narodowy w Warszawie, Hala Widowiskowo-Sportowa ARENA w Krakowie, Blok Elektrowni Kozienice, Bloki Elektrowni Opole, Q22 w Warszawie i wiele, wiele innych.

  • Dużą część naszej działalności stanowi praca naukowa, której owocem są referaty prezentowane i nagradzane na Uczelnianych Sesjach Kół Naukowych, ogólnopolskich konferencjach naukowych, a także Budowlanych Warsztatach Inżynierskich Koła Te ostatnie, jako połączenie przyjemnego z pożytecznym, są dla nas okazją do integracji – dzięki trzem dniom spędzonym w górach nowi członkowie mają okazję poznać starszych kolegów, w szczególności Absolwentów, z którymi Koło pozostaje w długich i przyjacielskich kontaktach.
  • Naszym oczkiem w głowie jest Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów EUROINŻYNIER, organizowana przez nas od 2011 roku. Gościmy na niej studentów z całej Polski, którzy wygłaszają około 40 do 50 referatów z zakresu nowoczesnych rozwiązań stosowanych w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji budowlanych. Jesteśmy dumni, obserwując jak z roku na rok EUROINŻYNIER staje się coraz większym i ważniejszym wydarzeniem akademickim.

 

Wszystkich zainteresowanych naszą działalnością lub współpracą z nami prosimy o kontakt i zapraszamy do udziału w naszych zebraniach.