Relacja z V Budowlanych Warsztatów „Hala Krupowa 2011”

V Budowlane Warsztaty Inżynierskie na Hali Krupowej już dawno za nami, dlatego tym bardziej zapraszamy do przeczytania relacji!

SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW

 

Wyjazd do Łodzi

Na 8 grudnia planowany jest wyjazd do Łodzi, będziemy mieli możliwość wejścia na dwie ciekawe budowy:

1) „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” której wykonawcą jest SKANSKA S.A. - „Zrewitalizowane obiekty EC-1 Wschód pełnić będą funkcje kulturalno-artystyczne. Swoje miejsce znajdą tam między innymi biblioteka, jezioro pamięci, planetarium, studia i warsztaty, galeria, teatr dźwięku, siedziby i biura instytucji kultury, sale seminaryjno-konferencyjne, wieża widokowa”

/informacje pochodzą ze strony http://www.ec1lodz.pl/ec1_wschod.php

"Obszar Nowe Centrum ma powstać w śródmiejskiej części miasta, obejmującej prawie 90 ha. Do terenu tego należy Dworzec Łódź Fabryczna wraz z jego infrastrukturą i otoczeniem stanowiący miejsce pierwszego kontaktu z miastem dla przybywających do Łodzi. Istotnymi elementami planowanych przekształceń na tym obszarze będą wszelkie przedsięwzięcia dotyczące przeniesienia całej infrastruktury kolejowej dworca pod ziemię oraz stworzenia nowoczesnych rozwiązań związanych z transportem, które zoptymalizują obsługę komunikacyjną tego obszaru. Efektem tych działań będzie stworzenie w tym miejscu węzła komunikacyjnego wiążącego funkcje transportu miejskiego, regionalnego i międzynarodowego. Głównym celem programu jest wykreowanie nowego, funkcjonalnego centrum miasta z wieloma przestrzeniami publicznymi.

W lutym 2007 roku władze Łodzi zdecydowały, że koncepcją  przebudowy centrum miasta zajmie się słynny luksemburski architekt, urbanista Rob Krier. Luksemburczyk podjął się tego zachęcony przez  Fundację Sztuki Świata, założoną przez współwłaściciela Grupy Atlas Andrzeja Walczaka, reżysera Davida Lyncha i szefa festiwalu Camerimage  Marka Żydowicza, Krier zajął się koncepcją przekształcenia zaniedbanych terenów wokół dworca Łódź Fabryczna i elektrowni EC 1 w miejsce tętniące życiem, nowe centrum kulturalne miasta. Przy projektowaniu ważne dla architekta było, to aby przyjęta przez niego koncepcja architektoniczne wpisywała się w łódzką tradycję i jednocześnie stanowiła unikat na skalę światową. Koncepcja Luksemburskiego urbanisty wykorzystana została w tworzeniu programu Nowego Centrum Łodzi, który został jednogłośnie przyjęty w głosowaniu Rady Miejskiej w sierpniu 2007r."

2) Budowa hali magazynowej z obiektami towarzyszącymi dla firmy Philips Lighting Poland S.A. w Pabianicach pod Łodzią. Obiekt firmy Goodman, którego budowa rozpoczęła się we wrześniu, będzie liczył 9 500 m2 powierzchni magazynowo-logistycznej.

Więcej informacji już wkrótce!

Poprawiony (niedziela, 20 listopada 2011 16:57)

 

ZEBRANIE SKNKŻ Conkret

Uwaga!

Już 15 listopada, w najbliższy wtorek, o godzinie 18:00 w sali 216 w budynku L1 odbędzie się pierwsze w tym roku zebranie Koła.

Zapraszamy obecnych członków oraz wszystkich, którzy chcą dołączyć do Koła!

 
Więcej artykułów…