Zebranie Koła 21.02.2011

 

Jeszcze na dobre nie opadł kurz po sesyjnych bojach, a my w pierwszy mroźny dzień kolejnego semestru zebraliśmy się, aby zmierzyć się z nowymi pomysłami i problemami naszego Koła Naukowego. Mróz panował nie tylko na zewnątrz, ale i pomiędzy murami budynku L-1, jednak mimo wszystko powitała nas ciepła atmosfera oraz tradycyjny szwedzki stół w postaci ciastek i herbaty lub kawy na rozgrzanie gardeł. Po zaspokojeniu pragnień i żądz „szef wszystkich szefów” rozpoczął spotkanie od prób „przekupstwa” rozdając ulotki, gadżety i opaski odblaskowe, które bezsprzecznie dowiodły istnienia epidemii ADHD, ponieważ co jakąś sekundę było słychać trzask owijającego się wokół ręki paska. Gdy wszyscy byli już zaobrączkowani tak, że Unia Europejska zastanawiała się na wypłatami dopłat, przeszliśmy do meritum sprawy.

Poprawiony (niedziela, 06 marca 2011 11:13)

Więcej…

 

Zebranie Koła 11.01.2011

 

Po ponad dwu-miesięcznej przerwie w zebraniach, we wtorek 11 stycznia 2011r., odbyło się „Conkret`ne" spotkanie naszego koła naukowego. Zanim spotkanie na dobre się rozpoczęło, po raz pierwszy w tym roku akademickim, postanowiono o nieco innym niż było do tej pory ustawieniu stolików. Był to niejako powrót do korzeni, stoliki ustawione niczym w sali senackiej, miały nadać spotkaniu roboczemu bardziej naukowy charakter. Na stolikach nie zabrakło ciastek, tradycyjnie można było zrobić sobie cos do picia. Z poślizgiem nieprzekraczającym „studenckiego kwadransa” rozpoczęło się tak długo wyczekiwane spotkanie.

Poprawiony (środa, 12 stycznia 2011 12:30)

Więcej…

 

Zebranie Koła 09.11.2010

Zdziwienie rośnie, liczba uczestników spotkań nie spada – tak można opisać reakcje przewodniczącego koła Piotra Mroza na niesłabnące zainteresowanie kołem „Conkret”. Drugie w tym roku, a pierwsze robocze spotkanie odbyło się we wtorek 9 listopada 2010r. Po przywitaniu wszystkich przybyłych, Piotrek w skrócie przedstawił plan spotkania oraz zaprezentował nową stronę internetową stworzoną przez Agatę i Bartka. Trzeba przyznać, że zarówno starsi członkowie koła, jak i Ci początkujący, byli pod sporym wrażeniem ich pracy.

Poprawiony (czwartek, 11 listopada 2010 12:08)

Więcej…

 

Zebranie Koła 26.10.2010

Sprawozdanie z zebrania organizacyjnego koła „CONKRET” 26.10.2010

26 października, tradycyjnie we wtorek, odbyło się w sali instytutu L-1 spotkanie organizacyjne Koła Naukowego „CONKRET”. Na pierwsze spotkanie w tym roku akademickim były zaproszone wszystkie osoby zainteresowane działalnością w kole. Ku zdziwieniu zarządu i członków koła z dłuższym stażem, na spotkanie przybyło bardzo dużo nowych osób, które wypełniły sale po brzegi. Spotkanie zaczęło się punktualnie o 18.00 i spóźnialscy z trudem szukali wolnych miejsc.

Poprawiony (środa, 24 listopada 2010 16:07)

Więcej…

 

Zebranie Koła 26.02.2010

Kolejne zebranie Koła Naukowego CONKRET odbyło się w piątkowy wieczór 26-go lutego w sali Instytutu L-1. Po zorganizowaniu małego poczęstunku (mieliśmy szczęście kosztować ciasta upieczonego przez jednego z członków Koła) oraz kawy/herbaty, przywitano gości oraz przedstawiono plan spotkania.

Poprawiony (środa, 24 listopada 2010 16:08)

Więcej…

 

Zebranie Koła 10.11.2009

10 listopada, we wtorek, odbyło się w sali Instytutu L-1 zebranie Koła Naukowego "CONKRET". Było to spotkanie po części organizacyjne, ale nie tylko. Z niewielkim poślizgiem rozpoczęto spotkanie (bynajmniej nie tyle z powodu spóźnienia, co raczej z organizacji dodatkowych miejsc dla tak dużej liczby przybyłych osób).

Poprawiony (środa, 24 listopada 2010 16:09)

Więcej…

 

Zebranie Koła 21.04.2009

We wtorek (21.04.2009r.) studenci Koła Naukowego Konstrukcji Żelbetowych zorganizowali prezentację indywidualnych prac studialnych przygotowanych na tegoroczną Sesję Studenckich Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej. Zebranie, które odbyło się w Sali Instytutu L-1 otworzyła Pani dr inż. Teresa Seruga – opiekun naukowy Koła. 

Przedstawiono 2 prezentacje multimedialne:


  • „O niektórych aspektach modelowania obciążeń w ustrojach budowlanych”, autorstwa Łukasza Zdanowicza (patronat naukowy: dr hab. inż. Andrzej Winnicki)
  • „Projektowanie żebra ściany oporowej”, autorstwa Michała Kozdrója (patronat naukowy: dr inż. Teresa Seruga i mgr inż. Krzysztof Koziński)

Poprawiony (niedziela, 07 listopada 2010 02:59)

Więcej…