IV BUDOWLANE WARSZTATY INZYNIETSKIE

Budowlane Warsztaty Inżynierskie
"Jaworzyna Krynicka 2010"

Już po raz czwarty wraz z zaprzyjaźnionym kołem Ecofuture zorganizowaliśmy „Budowlane Warsztaty Inżynierskie”.
W tym roku zaprosiliśmy do uczestnictwa również członków Koła Naukowego Technologii Betonu i Materiałów Budowlanych. Miłą niespodziankę sprawili nam absolwenci; dołączyła się do nas trójka dyplomantów – sympatyków Koła Conkret oraz były Przewodniczący Koła Conkret mgr inż. Michał Kozdrój.
Wyjazd miał wydźwięk iście międzynarodowy z racji obecności w naszym gronie kolegów z Hiszpanii, uczestniczących w programie ERASMUS.

Poprawiony (niedziela, 07 listopada 2010 16:17)

Więcej…

 

III BUDOWLANE WARSZTATY INŻYNIERSKIE

Budowlane Warsztaty Inżynierskie „Karkonosze 2009”

– w duchu integracji studenckiej

Owocem nawiązanej współpracy pomiędzy Kołami Naukowymi „Conkret” i „EcoFuture” były Budowlane Warsztaty Inżynierskie, które w tym roku odbyły się w dniach 9 ÷ 11 października br. w Dziwiszowie, pod Jelenią Górą (woj. dolnośląskie). Liczba studentów chętnych do wzięcia udziału w Warsztatach przekroczyła wszelkie oczekiwania – 29 miejsc przygotowanych przez organizatorów rozeszło się jak „ciepłe bułeczki”! O wyborze miejsca zadecydowały atrakcyjne warunki noclegowe i uroki otaczającej przyrody – bliskość Karkonoszy i Gór Kaczawskich.

Poprawiony (niedziela, 07 listopada 2010 16:23)

Więcej…

 

II BUDOWLANE WARSZTATY INŻYNIERSKIE

Bielsko-Biała i Żywiec  11 i 12 X. 2008 r.


W tegorocznych Inżynierskich Warsztatach Budowlanych wzięło udział 15 osób. Większość stanowili studenci specjalności KBI, ale byli z nami również studenci specjalności BO inż. oraz TKI.

Zgodnie z programem Warsztaty rozpoczęliśmy od zwiedzania Zakładu prefabrykacji BETONEX w Bielsku – Białej. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. sprężane elementy strunobetonowe, w tym jeden z nich w trakcie zwalniania naciągu strun po betonowaniu. Oglądaliśmy formy do betonowania dźwigarów dachowych dwuteowych o zmiennym przekroju, o dużej rozpiętości, oraz formy płyt TT i inne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sterowana komputerowo mechaniczna giętarka, która tworzyła najróżniejsze strzemiona. Jedno strzemię wykonano dla nas specjalnie, prezentujemy go w gablocie. Pokazano nam również węzeł betoniarski, a w magazynie wyrobów gotowych mogliśmy zobaczyć cały asortyment wyrobów Zakładu; różne rodzaje słupów, belko-ścian, ścian warstwowych, płyt dachowych, dźwigarów, przepustów…..

Poprawiony (niedziela, 07 listopada 2010 16:23)

Więcej…

 

I BUDOWLANE WARSZTATY INŻYNIERSKIE

Jaworzyna Krynicka 12-13 X 2007


W dniu 12 października wczesnym rankiem wybraliśmy się na naszą pierwszą dwudniową wycieczkę Studenckiego Koła Naukowego Konstrukcji Żelbetowych Conkret. Głównym celem naszej wyprawy było zwiedzenie dwu budów w Krynicy. W pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z budową hotelu Motyl realizowaną przez firmę Erbet. O tym obiekcie opowiedział nam kierownik budowy inż. Józef Łęczycki.

Jest to budynek o konstrukcji szkieletowej żelbetowej z drewnianym dachem. Dużym problemem było podłoże skaliste. Należało użyć materiałów wybuchowych aby odpowiednio przygotować grunt pod budowę. Kolejnym tematem poruszonym przez kierownika było bezpieczeństwo pożarowe. Mogliśmy zobaczyć odpowiednie zabezpieczenia przy przejściach instalacyjnych z jednej do drugiej strefy pożarowej

Następnie udaliśmy się na Jaworzynę Krynicką. Przed zwiedzaniem kolejnego obiektu właściciel firmy zaprosił nas na pyszną szarlotkę i ciepłą herbatę. Realizacja firmy Erbet znajduje się na szczycie góry. Jest to budynek o funkcji turystycznej, którego piwnice, fundamenty oraz klatka schodowa są żelbetowe natomiast I, II kondygnacja i dach są drewniane. Kierownik budowy tech. Józef Potoniec zwrócił naszą uwagę na problematykę zapewnienia ochrony przeciwpożarowej oraz osiadania obiektu. Zastosowano specjalne śruby regulacyjne tak aby kontrolować osiadanie kondygnacji naziemnych spowodowanych wysychaniem drewna. Natomiast architekt mgr inż. arch. Marek Tarko przedstawił nam sposób wykonania elementów drewnianych, tak aby został zachowany regionalny charakter obiektu.

Po dniu pełnym wrażeń, udaliśmy się do schroniska, gdzie czekał na nas pyszny posiłek. Zgodnie z planem wieczorem rozpoczęła się część naukowa warsztatów. Wysłuchaliśmy czterech bardzo interesujących referatów przygotowanych przez członków koła oraz dr inż. Andrzeja Winnickiego.

Po krótkiej rozmowie na temat przedstawionych prezentacji i przyszłych planów naszego koła odbyła się część nieoficjalna, która trwała do późnych godzin nocnych ;]

Następnego dnia po śniadaniu podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z nich wyruszyła w góry, a druga do centrum Krynicy. Po zwiedzeniu Deptaku Krynickiego oraz góry Parkowej zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Poprawiony (niedziela, 07 listopada 2010 02:40)