Wizyta na Stadionie Wisły

Wizyta na budowie stadionu miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Korzystając z okazji, że 1. maja Inwestor czyli Miasto Kraków postanowiło otworzyć plac budowy stadionu przy ul. Reymonta dla wszystkich Krakowian, postanowiliśmy zorganizować w tym dniu wycieczkę na budowę. W ten deszczowy dzień zebraliśmy się, punktualnie o 11.30 pod wejściem na stadion od strony Błoń. Swoją obecnością zaszczycili nas profesor Andrzej Winnicki oraz Pani dr Teresa Seruga – opiekun naszego Koła Naukowego.

 

Dzięki uprzejmości Pana Adriana Ochalika, rzecznika prasowego Wisły Kraków, udało nam się bez zbędnych formalności o umówionej godzinie zwiedzić plac budowy. Wraz z dwójką przedstawicieli wykonawcy stadionu z firmy Polimex-Mostostal, mogliśmy zobaczyć postęp prac i zadać nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące tej najważniejszej obecnie w Krakowie budowy. Nasza dociekliwość i zaangażowanie zostało docenione na następny dzień. Oficjalna strona Wisły Kraków napisała:

 

„Najwięcej pytań, które były zarazem najkonkretniejsze, zadała grupa koła studenckiego z Politechniki Krakowskiej, która na stadion przyszła wraz ze swoim profesorem. Studenci byli tak dociekliwi, chcieli dowiedzieć się o tyle szczegółów, że ich zwiedzanie trwało ponad godzinę!”


Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Pawilonu Medialnego, zaprojektowanego w celu prowadzenia konferencji prasowych oraz prezentacji zawodników i trenerów. Chwilę później mogliśmy już wejść na teren istniejącej trybuny od strony błoń, skąd świetnie było widać ogrom pracy jaki jest jeszcze przed wykonawcą do zrobienia. Mając doświadczenie, jakim niewątpliwie była wizyta na stadionie po drugiej stronie Błoń, mogliśmy skonfrontować te dwie flagowe inwestycje miejskie. Dzięki technologii prefabrykacji, realizacja obiektu przebiega sprawnie, jednak nie w każdym elemencie można było skorzystać z jej zalet. Wszystkie trzy narożniki trybun musiały zostać wykonane na mokro, co wydłużyło czas realizacji. Znaczne rozpiętości stropów wymusiły na konstruktorach zastosowanie sprężonych płyt stropowych. Nasze wszystkie pytania spotkały się ze zrozumieniem ze strony naszych przewodników. Miłym zaskoczeniem natomiast było spotkanie jednej z absolwentek Politechniki Krakowskiej, wśród kadry inżynierskiej Polimex- Mostostal. Po około godzinie opuściliśmy teren budowy, życząc naszym przewodnikom samych sukcesów i ukończenia w terminie tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji.


ZDJĘCIA


[Bartłomiej Borówka]

Poprawiony (środa, 24 listopada 2010 15:58)

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Komentarz: