38 Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie

Zgodnie z tradycją co roku na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim organizowane jest Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. W maju odbyła się już jego 38-ma edycja zatytułowana ”Koła naukowe szkoła twórczego działania” i była ona rekordowa pod względem liczby uczestników jak i różnorodności paneli naukowych w których prowadzono dyskusję.

Studenckie Koło Naukowe „Conkret” wysłało na seminarium 2-uch studentów, którzy wyróżniali się szczególną pracowitością: 

1) Michał Kozdrój

2) Łukasz Zdanowicz


Wydarzenie odbyło się na malowniczo położonym Kampusie UWM w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Kortowskiego, gdzie uczestników powitał Rektor Uniwersytetu JM Prof. dr hab. Józef Górniewicz. Zasadnicza część odbyła się w poszczególnych wydziałach uczelni - związanych tematycznie z problematyka poruszaną w ramach danego panelu.

Wymienieni studenci wyróżniali się na tle pozostałych uczestników dużą wiedzą o charakterze interdyscyplinarnym (co widoczne było podczas dyskusji po każdym z referatów) jak i problematyce jakiej dotyczyły prezentowane przez nich prace badawcze. Komisja sędziowska ważąc wszystkie naukowe aspekty przedstawionych referatów nagrodziła:

I miejsce – Agata Gąsowska za referat: „Wpływ kruchych uszkodzeń struktury betonu na zmiany jego przewodnictwa cieplnego”

II miejsce – Łukasz Zdanowicz za referat: „O niektórych aspektach obliczeń stropów za pomocą programów MES” – NASZE GRATULACJE!

III miejsce – Anna Kuczek za referat: „Wyznaczenie parametrów funkcji pełzania drewna w eksperymentalnej próbie czystego zginania”

Organizatorzy zadbali również o „coś dla ciała” i zaprosili wszystkich uczestników na wieczorne ognisko, przy którym integrowali się zarówno studenci jaki i sędziujący profesorowie. Atmosferę umilała muzyka skrzypcowa w wykonaniu uniwersyteckiego zespołu studenckiego oraz zapachy dochodzące z grilla i ogniska :)

Następny dzień w całości przeznaczono na wycieczkę autokarową, podczas której uczestnicy w towarzystwie przewodnika i historyka sztuki zwiedzili:

Wilczy Szaniec – główną, tajna kwaterę Hitlera z której dowodzono frontem wschodnim podczas II wojny światowej.

Sanktuarium w Świętej Lipce – miejsce cudów i kultu Matki Bożej, zabytek klasy 0.

Dziękujemy organizatorom Seminarium i liczymy, że inicjatyw takich jak ta będzie z roku na rok coraz więcej. Gratulujemy zwycięzca, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!



[Dawid Łątka]


Zdjęcia

Poprawiony (niedziela, 07 listopada 2010 15:52)

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Komentarz: