Zebranie Koła 26.10.2010

Sprawozdanie z zebrania organizacyjnego koła „CONKRET” 26.10.2010

26 października, tradycyjnie we wtorek, odbyło się w sali instytutu L-1 spotkanie organizacyjne Koła Naukowego „CONKRET”. Na pierwsze spotkanie w tym roku akademickim były zaproszone wszystkie osoby zainteresowane działalnością w kole. Ku zdziwieniu zarządu i członków koła z dłuższym stażem, na spotkanie przybyło bardzo dużo nowych osób, które wypełniły sale po brzegi. Spotkanie zaczęło się punktualnie o 18.00 i spóźnialscy z trudem szukali wolnych miejsc.

Na początku zebrania opiekun koła dr inż. Teresa Seruga przywitała wszystkich zgromadzonych i krótko przedstawiła aktualny skład zarządu. Następnie głos zabrał przewodniczący koła Piotr Mróz. Jego wystąpienie w przejrzysty sposób przybliżyło nowym osobom działalność koła naukowego konstrukcji żelbetowych. Prezentacja dotyczyła m.in. historii koła, jego członków, opiekunów, a w szczególności tego czym się zajmujemy i planów na najbliższy rok. We wprowadzeniu Piotrek zachęcał do uczestniczenia w organizowanych szkoleniach, wycieczkach, wyjściach na budowy i corocznie odbywających się warsztatach. W rozpoczynającym się roku akademickim 2010/11 koło „CONKRET” zaplanowało m.in. szkolenieAutocadStructuralDetailing, szkolenie z Zarządzania Projektem we współpracy z firmą „Skanska”, a w najbliższym czasie wyjście na budowę w Krakowie(28.10) oraz wyjazd na budowy do Rzeszowa(20.11).

Kolejną prezentacją, którą mieliśmy przyjemność wysłuchać był referat Bartłomieja Borówki na temat wakacyjnych praktyk studenckich odbytych w firmie „Skanska”. Omówione zostały budowy nowoczesnych obiektów Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego, których zwiedzanie zostało zaplanowane w listopadzie. Bartek przedstawił wiele zdjęć z przebiegu inwestycji oraz ciekawe wizualizacje budynków, m.in. sali konferencyjnej w kształcie „jajka” w pawilonie Uniwersytetu Rzeszowskiego.Wystąpienie kolegi cieszyło się sporym zainteresowaniem, co pokazało się w dużej liczbie chętnych do wzięcia udziału w wyjeździe do Rzeszowa.
Po wystąpieniu Bartka po raz drugi głos zabrał przewodniczący koła, który jest także ambasadorem Politechniki Krakowskiej w firmie „Skanska”. Dokładniej objaśnił on zasady szkoleniaz Zarządzania Projektem w firmie „Skanska”, w którym miał już przyjemność uczestniczyć. W niedługim czasie zaplanowane jest przeprowadzenie takiego szkolenie na naszej uczelni.Odbywa się ono w formie gry zespołowej, gdzie w grupkach rozwiązuje się różne problemy i trwa ok. 5 godz.

Kolejnym reprezentantem koła, który przedstawił nam okiem młodego inżyniera pracę na budowie w roli inżyniera był Mateusz Nikiel. Opowiedział o swej pierwszej pracy na budowie, zaprezentował nam zdjęcia wznoszonych hal oraz przedstawił próbki materiałówużytych na budowie. Podzielił się z uczestnikami spotkania doświadczeniem z codziennej pracy inżyniera. Przedstawił problemy z jakimi możemy się spotkać na etapie wykonawstwa oraz jak są one rozwiązywane lub niekiedy, co nie jest dobrym przykładem, maskowane. Prezentacja Mateusza wzbudziła pozytywne emocje wśród uczestników i wywołała uśmiech na wielu twarzach.

Spotkanie zamknął Piotr Mróz, przedstawiając pozytywne aspekty zaangażowania w prace w kole „CONKRET”oraz zachęcając wszystkich zgromadzonych do aktywnego udziału w działalności. Dalsza - integracyjna część spotkania odbyła się już poza murami uczelni.

Urszula Wójtowicz &Grzegorz Rozenbajgier

Zdjęcia

Poprawiony (środa, 24 listopada 2010 16:07)

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Komentarz: