„Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych” tom 3

Tytuł: „Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych” tom 3

Autor: Włodzimierz Starosolski

Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2012

Chcesz wiedzieć więcej niż inni na temat konstrukcji żelbetowych? Zaglądnij do trzeciego tomu książki:„Konstrukcje żelbetowe  według Eurokodu 2 i norm związanych”,autorstwa profesora Włodzimierza Starosolskiego.

Rozwijając się w zakresie konstrukcji żelbetowych ścieżką nakreśloną przez profesora Starosolskiego , przebrnąłem z uśmiechem na twarzy przez  tom I i tom II omawianego tytułu, po czym stałem się szczęśliwym posiadaczem tomu III. Dlaczego szczęśliwym? Otóż zawiera on dokładne i rzeczoweomówienie zagadnień, bez znajomości których ciężko jest zaprojektować jakikolwiek budynek. Myślę tu przede wszystkim o takich elementach konstrukcyjnych jak fundamenty, słupy oraz ściany. Oczywiście oprócz tego w tomie III znajdziemy szereg innych nie mniej ważnych informacji oraz porad inżynierskich.

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, w których  profesor Starosolski omawia w sposób niezwykle dokładny a zarazem prosty i klarowny projektowanie i  wykonawstwo słupów , ścian  oraz fundamentów.Na uwagę zasługujerównież rozdział , w którym autor omawia obliczanie i konstruowaniemiejsc szczególnych m.in. takich jak : naroża, wsporniki czy otwory. Każdy przedstawiony przypadek został dokładnie przeanalizowany i opatrzony konkretnymi poradami konstrukcyjnymi.  W innych rozdziałach znajdziemy  wiele rzeczowych informacji na temat konstruowania posadzek przemysłowych oraz ścian oporowych. Osobnoprzedstawione zostały również zasady aproksymacji konstrukcji żelbetowych modelami prętowymi.

Oczywiście opisy uzupełnionesą rysunkami, które dokładnie obrazują poruszane zagadnienia i pozwalają łatwo zrozumieć przedstawiane problemy. Podręcznik staje się przez to potężnym kompendiumwiedzy zarówno dla osób studiujących jak również tychktóre już zajmują się   projektowaniem  lub wykonawstwem konstrukcji żelbetowych.

Nie trzeba chyba dodawać,że wszystkie omówione zagadnienia są zgodne z Eurokodem 2, a w kwestiach, w których jest to wydawałoby się niezbędne autor odwołuje się do innych norm związanych, co jest dokładnie zaznaczone w tekście.

Książkę mogę bez zwątpienia polecić osobom, które nie miały styczności z dwoma poprzednimi tomami,  a chcą się szczególniezająć zagadnieniami poruszanymi w tomie III . W przypadku osób które zetknęły się już z innymi tomami jest to oczywiście pozycja obowiązkowa, aby uzupełnić swoją wiedzę związanąz konstrukcjami żelbetowymi.

Jednym zdaniem: polecam  zarówno studentom jak  i praktykującym inżynierom , gwarantuję wielką satysfakcję i zadowolenie z posiadania tej pozycji w swojej biblioteczce!

Adrian, III rok, Wydział Inżynierii Lądowej PK

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Komentarz: