„Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 – atlas rysunków”

Tytuł: „Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 – atlas rysunków”

Redakcja naukowa: Adam Zybura

Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2010

Zdecydowanie obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego żelbetnika, rysownika
i studenta budownictwa!

Jak udowadniają Autorzy, sztuka tworzenia rysunku nie polega na tym by spędzić nad nim jak najwięcej czasu rysując co popadnie – to sztuka przekazywania maksimum treści przy minimum objętości z zachowaniem przejrzystości i pełni przekazu.

Atlas stanowi kompendium wiedzy nie tylko z zaawansowanego rysunku technicznego, ale również uczy jak wykorzystywać obowiązkowy w dzisiejszej pracy projektanta konstrukcji program do rysowania jakim jest BeStCAD. Znacznym ułatwieniem w zrozumieniu przyjętej formy rysunku jak i samej konstrukcji, jest poprzedzający każdy temat obszerny opis dotyczący warunków pracy omawianego obiektu, niezbędnych informacji jakie powinny się znaleźć na rysunku i komentarz dotyczący najczęściej stosowanych rozwiązań.

Niektórych książek nie trzeba reklamować – po prostu otwórz i sam się przekonaj że warto ją mieć J

Dawid, III rok, Wydział Inżynierii Środowiska PK