KONFERENCJA SZKOLENIOWA "PROJEKTOWANIE ELEMENTÓW KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH"

Konferencja szkoleniowa

Projektowanie elementów konstrukcji żelbetowych w nawiązaniu do eurokodów

- Kraków 11 kwietnia 2012 -

"Program cyklu wykładowego obejmie zasady i metody konstrukcyjne zabezpieczenia żelbetowych ustrojów budowlanych szkieletowych i ścianowych przed skutkami obciążeń wyjątkowych głównie w świetle Eurokodu 2 (PN-EN-1992-1-1) oraz Eurokodu 1 (PN-EN 1991-1-7).

Omówione zostaną:

1.      Obciążenia wyjątkowe: uderzenia, eksplozje wewnętrzne, defekty.

2.      Ogólne zasady zabezpieczenia budowli przed skutkami obciążeń wyjątkowych – niezawodność obiektu budowlanego.

3.      Zachowanie się materiałów w czasie i po działaniu obciążeń wyjątkowych.

4.      Elementy konstrukcyjnych zabezpieczeń budynków przed oddziaływaniami wyjątkowymi w świetle przepisów normowych (stężenia poziome w konstrukcjach ramowych i ścianowych, stężenia pionowe, elementy kluczowe).

5.      Ustroje wtórne jako elementy przejmujące obciążenia:

5.1.   Konstrukcje szkieletowe prętowe w tym: zabezpieczenie z uwzględnieniem pracy giętnej elementów, zabezpieczenie strefy przypodporowej oraz zabezpieczenie cięgnowe w przypadku utraty słupa wewnętrznego, słupa krawędziowego względnienie słupa narożnego.

5.2.   Konstrukcje płytowo-słupowe w tym: zabezpieczenie strefy przypodporowej oraz zabezpieczenie w przypadku utraty jednego ze słupów.

5.3.   Konstrukcje ścianowe, w tym w przypadku utraty zarówno wewnętrznego, jak i skrajnego odcinka ściany.

6.      Zasady kształtowania wieńców.

Przygotowanie merytoryczne i prowadzenie warsztatów: prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski, Politechnika Śląska

Sponsor Główny konferencji: CENTRUM PROMOCJI JAKOŚCI STALI

Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach określonej puli miejsc sponsorowanych; zapisy poprzez stronę internetową www.artmediatechnics.pl od 15.12.2011r."

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapisów.

Poprawiony (czwartek, 15 grudnia 2011 19:20)

Komentarze (1)
1czwartek, 15 grudnia 2011 19:55