Wycieczka na Świnną Porębe

Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych CONKRET zaprasza Wszystkich zainteresowanych na wycieczkę na budowę w Świnnej Porębie.

 


Wycieczka odbędzie się 11.03.2011 (piątek). Wyjazd busem spod Politechniki Krakowskiej o godzinie 8:00, powrót do Krakowa o godzinie 16:00.

Koszt uczestnictwa: 30 zł (cena za wynajęcie busa – inwestycja jest tak ogromna, że bus będzie potrzebny nam cały dzień, żeby przemieszczać się w różne miejsca na budowie).
Samo zwiedzanie będzie trwało około 5 godzin – zaczynając od zbiornika, poprzez zaporę, most, a kończąc na pracach przygotowawczych pod całą infrastrukturę kolejową budowaną specjalnie na potrzeby zbiornika.

Liczba wolnych miejsc: 22 ( choć może ulec powiększeniu, jeśli uda nam się znaleźć większego busa za przystępne pieniądze )

Formularz zgłoszeniowy na wycieczkę do Świnnej Poręby


Kilka informacji o budowie:
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Zbiornik wodny Świnna Poręba, usytuowany będzie na rzece Skawie, na terenach gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce. Jego wody zajmą tereny od Świnnej Poręby poprzez Mucharz po Tarnawę Dolną.
Zbiornik w Świnnej Porębie ma mieć charakter wielofunkcyjny. Będzie stanowić jedno ze źródeł zaopatrzenia Śląska w wodę. W przypadku awarii zbiornika wodnego w Tresnej będzie to także jedyne, podstawowe źródło wody dla aglomeracji krakowskiej.
Retencja wody w Świnnej Porębie ma również ogromne znaczenie dla ochrony przed powodzią Krakowa i innych miejscowości znajdujących się poniżej zbiornika. W razie powodzi zmniejszy on falę powodziową, jaka dociera do Krakowa, o 40 do 60 cm.

Powierzchnia zalewu zbiornika:
maksymalna - 1035 ha,
normalna - 820 ha,
minimalna - 240 ha;

Pojemność zbiornika:
całkowita - 161 mln m3,
powodziowa- 60 mln m3,
wyrównawcza - 86 mln m3,
martwa -15 mln m3

Uwaga:
W przypadku dużego zainteresowania, pierwsze miejsca mają najaktywniejsi członkowie KN CONKRET. 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Komentarz: